Skip to content

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019 r.

 1. Dzisiaj – z okazji niedawnego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców błogosławimy po każdej mszy świętej pojazdy mechaniczne i kierowców. Prosimy, aby je ustawić na placu przed kościołem.
 2. Sprawy kancelaryjne można załatwiać w tygodniu po wieczornej mszy świętej.
 3. W najbliższym tygodniu także:
  • w poniedziałek wspominamy św. Martę;
  • w środę wspominamy św. Ignacego z Loyoli; także w środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 18.00;
  • w czwartek wspominamy św. Alfonsa Liguori; także wtedy w pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
  • w piątek w rodzinie salezjańskiej wspominamy bł. Augusta Czartoryskiego; także wtedy w pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi podczas porannej i wieczornej mszy świętej; także w ten piątek, 2 sierpnia, przypada tzw. Odpust Porcjunkuli i można w tym dniu uzyskać odpust zupełny pod warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencjach Ojca Świętego;
  • w sobotę – pierwszą w miesiącu – poranna msza święta będzie wyjątkowo o godz. 8.00, po niej odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

4. Od czwartku rozpocznie się sierpień – czas abstynencji i modlitwy o trzeźwość Polaków.

5.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Mamy najnowsze numery tygodników: „Niedziela”, Gość niedzielny” i „Źródło”.

6. Dziękujemy bardzo za wszystkie modlitwy i ofiary na budowę naszego kościoła.

7. Trwają zapisy na Sosnowiecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia. Zapisać można się w zakrystii.

8. Na nowy tydzień życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i naszych świętych patronów.

 

 

Ks. Zbigniew Kasperski                      

                              Proboszcz                                

Primary Sidebar

Secondary Sidebar