Skip to content

Ogłoszenia

   

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

29 Niedziela Zwykła, 20 października 2019 r.

 

 1. W Kościele w Polsce rozpoczyna się dziś Tydzień Misyjny. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele misji salezjańskich. Pamiętajmy o modlitwie za misjonarzy
  oraz o ewangelizację świata.
 2. Przez cały październik odprawiamy nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30,
  na które wszystkich serdecznie zapraszamy. Wszystkie dzieci zapraszamy na specjalne dla nich nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
 3. W najbliższym tygodniu:
 • w poniedziałek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do godz. 21.00;
 • we wtorek wspominamy św. Jana Pawła II;
 • w środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 18.00;
 • w czwartek o godz. 19.00 w domu salezjańskim odbędzie się spotkanie młodzieży z pierwszego roku przygotowania do sakramentu bierzmowania;
 • w sobotę zapraszamy wszystkie dzieci na „Bal świętych”, na który zapisać się trzeba u ks. Bartosza lub u siostry Martyny, i który rozpocznie się w kościele
  od wspólnej mszy świętej o godz. 10.00;
 • w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła; odbędzie się też wtedy po mszach świętych zbiórka ofiar na kwiaty
  do udekorowania kościoła na uroczystość Wszystkich Świętych i na miesiąc listopad; także za tydzień w niedzielę po mszy świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. Mamy także kalendarze „Gościa niedzielnego” na rok 2020 w cenie 10 zł.
 2. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki na „Wypominki” za zmarłych. które
  po wypełnieniu prosimy oddać w kopertach na tacę, do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. W naszym Oratorium od listopada ruszy przygotowanie do egzaminu klas ósmych
  z matematyki. Będzie odbywało się ono co środę o godz. 16.30. Prosimy o zapisywanie się na nie w zakrystii lub w szkole u ks. Bartosza.
 4. Informujemy, że już od jakiegoś czasu przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok 2020. Prosimy zamawiać intencje wcześniej, a na niedziele i święta nawet z półrocznym wyprzedzeniem, gdyż wtedy jest szansa znaleźć wolne miejsca.
 5. Dziękujemy za ofiary w kopertach na budowę kościoła składane dziś z okazji trzeciej niedzieli miesiąca oraz za wszelką pomoc w pracach przy kościele i w domu parafialnym.
 6. Przy okazji wczorajszej drugiej rocznicy śmierci ks. Stanisława Mędrali, dziękujemy naszym parafianom, którzy odwiedzają grób salezjanów na cmentarzu przy Alejach Mireckiego i którzy dbają o ten grób poprzez sprzątanie i przyniesienie kwiatów i zniczy. Dziękujemy za modlitwę i zamawiane msze święte za ks. Stanisława i ks. Szczepana.
 7. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi w nowym tygodniu.

W minionym tygodniu w naszej parafii odszedł do Pana:

ś.p. Józef Kołodziejczyk, który mieszkał przy ul. Sobieskiego i przeżył 59 lat.
„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 

Primary Sidebar

Secondary Sidebar